• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ОСОБЛИВОСТІ СКОРОЧЕННЯ ШТАТУ ПРАЦІВНИКІВ

18.10.2016

Власник або уповноважений ним орган у разі будь-яких змін на підприємстві, що тягнуть за собою скорочення чисельності або штату працівників, погіршення умов праці, має провести консультації з професійними спілками про заходи щодо запобігання звільненню чи зведенню їх кількості до мінімуму не пізніше трьох місяців з часу прийняття такого рішення.

Професійні спілки мають право вносити пропозиції відповідним органам про перенесення строків або тимчасове припинення чи відміну заходів, пов’язаних з вивільненням працівників.

Про наступне вивільнення працівників попереджають персонально не пізніше ніж за два місяці (ст.49-2 КЗпП).

Власник або уповноважений ним орган повинен запропонувати працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. Якщо відсутня робота за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

Якщо вивільнення є масовим, власник або уповноважений ним орган має довести до відома державної служби зайнятості про заплановане вивільнення працівників.

На основі матеріалів: Ліга.Закон