• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (063) 155-17-53
    • +38 (095) 581-75-71
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО: ЯКІ ПОДАТКИ НЕОБХІДНО СПЛАТИТИ ПРИ ЗАКУПІВЛІ С/Г ПРОДУКЦІЇ У ФІЗОСОБИ?

01.02.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У листі № 421/6/99-99-19-01-03-15 ДФС розповіла про податки та збори, які суб’єкт підприємницької діяльності зобов’язаний сплатити при закупівлі с/г продукції у фізособи, зокрема, у разі отримання від такої особи довідки за формою № 3ДФ.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПК до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи – платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної с/г продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізособою на земельних ділянках, наданих їй для ведення:

– садівництва та/або будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та/або для індивідуального дачного будівництва;

– особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Під час продажу с/г продукції (крім продукції тваринництва) власник такої продукції повинен надавати податковому агенту копію довідки про наявність у нього відповідних земельних ділянок за формою № 3ДФ (далі – довідка), порядок видачі якої затверджений наказом Міністерства доходів і зборів від 17.01.2014 № 32.

Отже, надання фізособою – платником податків (продавцем) податковому агенту (покупцю) копії довідки єпідставою для невключення доходів, отриманих від продажу власної с/г продукції, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника.

ПРОТЕ:

Водночас, якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абз. 3 пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПК, перевищує 2 гектари, дохід від продажу с/г продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Покупець при нарахуванні (виплаті) доходу фізособі за придбану в такої особи с/г продукцію повинен виконати всі функції податкового агента, зокрема, щодо утримання та перерахування ПДФО і військового збору з суми такого доходу з урахуванням умов, передбачених пп. 165.1.24 п.165.1 ст. 165 ПК.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН