• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (063) 155-17-53
    • +38 (095) 581-75-71
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

СПІЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ: ЯК В КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНАХ ВРАХОВУЮТЬСЯ ВІДПОВІДНІ ДОГОВОРИ?

18.12.2015

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДФС роз’яснила, що відповідно до п. 64.6 ст. 64 ПК, на обліку в контролюючих органах повинні знаходитися, зокрема, договори про спільну діяльність на території України без створення юр. особи, на які поширюються особливості податкового обліку і оподаткування діяльності по таких договорах (угодах), визначені ПК.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Взяття на облік договору здійснюється шляхом додатковоївзяття на облікучасника договору про спільнудіяльність як платникаподатків, відповідального за утримання і внесенняподатків до бюджету під час виконання договору.

Заяву про взяття на облік такийплатникподатківзобов’язаний подати впродовж 10 календарнихднівпісляреєстрації договору або угоди абопіслянабуття ним чинності, якщовідповідно до законодавствареєстрація договору не проводиться.

Згідно п. 4.6 розд. IV Порядку обліку платників податків і зборів (далі – Порядок) для взяття на облік договору про спільну діяльність уповноважена особа подає одночасно з реєстраційною заявою платника ПДВ в контролюючий орган по своєму основному місцю обліку наступні документи:

– заяву за формою № 1-ОПП;

– копію договору (контракту) про спільнудіяльність.

До цих документів додаються:

1) інформаційна картка договору з відміткою органу, що здійснив держ. реєстрацію договору, якщо до складу учасників договору про спільну діяльність входить іноземний інвестор;

2) завірених копії документів, що підтверджують узгодження договору уповноваженим органом управління відповідно до законодавства, якщо договором передбачено використання нерухомого майна держ. власності, що знаходиться в господарському віданні або оперативному управлінні учасника договору про спільну діяльність;

3) копії спеціальних дозволів на користування надрами, якщо договором передбачено використання надр.

ПРОТЕ:

У разі взяття на облік договорів про спільну діяльність контролюючий орган по основному місцю обліку формує довідку про взяття на облік платника податків по ф. № 4-ОПП (п. 3.10 розд. III Порядку).

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН