• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

СУДОВА РЕФОРМА: Парламент змінив систему судів і ввів монополію адвокатів

03.06.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада 2 червня проголосувала за чергову судову реформу, прийнявши новий Закон «Про судоустрій і статус суддів» (законопроект № 4734), а також підтримавши зміни до Конституції (законопроект № 3524).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Крім змін у процедурах призначення та звільнення суддів, нові правила передбачають істотні зміни в системі судів.

Зокрема, замість існуючих Вищого адміністративного, Вищого господарського, а також Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі реорганізованого Верховного Суду буде створено:

1) Касаційний адміністративний суд;

2) Касаційний цивільний суд;

3) Касаційний кримінальний суд;

4) Касаційний господарський суд.

Крім того, буде створена Велика палата Верховного Суду, яка здійснюватиме перегляд справ у зв’язку з неоднаковим застосуванням норм законодавства касаційними судами.

Також передбачено створення двох судів зі спеціальним статусом – Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності, які матимуть виняткове право розглядати певні категорії справ.

На місцевому рівні буде проведено реорганізацію всіх судів з можливою зміною територій обслуговування.

Одночасно вводиться і монополія адвокатури на представництво в судах.

ПРОТЕ:

Ці нововведення впроваджуватимуться поетапно. Так, монополія адвокатів вводитиметься протягом 2017-2019 років за окремими інстанціями судів.

У свою чергу створення нового Верховного Суду заплановано на травень 2017 року, а строки реформування інших судів взагалі не називаються.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН