• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК: ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА РОЗПОВІЛА ПРО ЗМІНИ

08.02.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У листі № 2476/7/99-99-21-05-17 ДФС роз’яснила зміни в законодавстві щодо акцизного податку. Нагадаємо, 1 січня 2016 року набрав чинності Закон № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, розширено перелік підакцизних товарів, змінено ставкиакцизного податку. З 01.03.2016 передбачено зміну одиниці виміру пального для обчислення акцизного податку, запровадження системи електронного адміністрування реалізації палива та електронної акцизної накладної під час реалізації палива. Також передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, які здійснюють реалізацію палива, до початку здійснення такої реалізації та ведення центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну податкову та митну політику, реєстру платників акцизного податку з реалізації палива. Після введення акцизної накладної присутності представника контролюючого органу на акцизному складі, де виробляється паливо, не передбачено.

Законом встановлюються і нові штрафи, пов’язані з введенням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації палива:

– за порушення платниками акцизного податку граничних строків реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних – від 2 до 40% від суми акцизного податку;

– за відсутність із вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних / розрахунків коригування протягом більше 120 календарних днів після дати, на яку платник податків зобов’язаний скласти акцизну накладну / розрахунок коригування, – 50% від суми акцизного податку.

ПРОТЕ:

Така відповідальність не застосовується при порушенні строків реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період – з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Також податківці звернули увагу на введення норми щодо встановлення Кабміном мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН