• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

БАНКАМ ТА НОТАРІУСАМ ДОЗВОЛИЛИ РЕЄСТРУВАТИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

27.11.2015

Верховна Рада схвалила проект Закону про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (реєстраційний № 2983). У разі підписання Президентом Закон набере чинності з 1 січня 2016 року.

Найбільш цікавим нововведенням є поєднання Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, Єдиного ліцензійного реєстру, Реєстру документів дозвільного характеру, Єдиного реєстру громадських формувань, Реєстру громадських об’єднань та Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та створення на їх базі єдиного реєстру.

Окрім того, Закон передбачає:

1) передачу функцій державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців органам місцевого самоврядування, держадміністраціям, нотаріусам та банкам (за органами юстиції залишається державна реєстрація громадських формувань);

2) уніфікацію процедур державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань та фізичних осіб – підприємців;

3) запровадження можливості подання електронних документів для проведення всіх реєстраційних дій;

4) скорочення переліку адміністративних послуг за рахунок скасування щорічного підтвердження та щорічного подання фінзвітності (буде отримуватись з відомчого реєстру органу статистики);

5) скасування паперових виписок та установчих документів і запровадження їх отримання в електронному вигляді через Портал електронних сервісів.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН