• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

БОРОТЬБА З ВІДМИВАННЯМ ДОХОДІВ: В Україні створено Координаційну раду

15.09.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Прийнято постанова Кабміну від 8 вересня 2016 року № 613, яким затверджено склад і завдання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

До складу Ради увійшли представники всіх державних органів, у тому числі Національного антикорупційного бюро України, залучені до системи із запобігання та протидії легалізації(відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Крім того, до роботи у складі Ради включені представники саморегулівних організацій, пов’язаних з роботою фінансових ринків, у тому числі незалежних асоціацій банків України.

Рада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Уряду, завданнями якого є координація дій інших державних органів у сфері протидії відмиванню злочинних доходів і підготовка пропозицій щодо формування та реалізації державної політики в цій сфері.

Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради здійснює Держфінмоніторинг.

ПРОТЕ:

До складу Ради увійшло 30 осіб. Від саморегулівних організацій туди потрапили Президент Ліги страхових організацій України, представник Асоціації українських банків, представник Асоціації «Незалежна асоціація банків України».

Нагадаємо, що з 2010 року з аналогічними завданнями діяла Рада з питань дослідження методів і тенденцій у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванні тероризму.