• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ДІЄ РЕГЛАМЕНТ НАДСИЛАННЯ СУДОМ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ УЧАСНИКАМ ПРОЦЕСУ

15.11.2016

an e-mail letter that has a @ sign on it

Сьогодні, 15 листопада, набрав чинності наказ Державної судової адміністрації від 07.11.2016 № 227 про затвердження Тимчасового регламенту надсилання судом електронних документів учасникам судового процесу, кримінального провадження.

Тимчасовий регламент визначає порядок надсилання учасникам судового процесу, кримінального провадження процесуальних документів в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді відповідно до процесуального законодавства.

Документи можуть бути надіслані користувачеві судом в електронному вигляді тільки після реєстрації у Системі, розміщеній на офіційному веб-порталі «Судова влада України». Держатель системи – ДСА.

Користувач зобов’язується при реєстрації в Системі вказувати достовірні відомості про себе або юридичну особу, яку він представляє. У разі відповідності і повноти внесення інформації у шаблон форми реєстрації Системою автоматично генерується адреса електронної пошти користувача у форматі: ідентифікаційний код юрособи або ідентифікаційний номер платника-фізособи (у разі відсутності – серія і номер паспорта громадянина) «@mail.gov.ua».

Щоб отримувати на цю адресу документи, користувач повинен подати до суду заявку відповідно до шаблону, розміщеного на офіційному веб-порталі «Судова влада України».

Суд після виготовлення і підписання процесуального документу паралельно надсилатиме електронні копії процесуального документу, скріплені ЕЦП судді (судді-доповідача, головуючого судді), електронною поштою на вказану поштову скриньку зареєстрованого користувача.

Забороняється надсилати електронні копії документів особам, які не зареєстровані у базі даних Системи, окрім випадків, визначених процесуальним законодавством.

Облік електронних відправок здійснюється у відповідних реєстрах електронної відправки.

На основі матеріалів: Ліга.Закон