• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ДЕРЕГУЛЯЦІЯ: Печатки будуть поза законом

19.09.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект № 4194 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями», яким пропонується ввести адміністративну відповідальність за вимогу відбитку печатки на документі.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Хоча обов’язкове використання печаток на документах давно було скасоване, бізнес продовжує використовувати їх за звичкою. І Парламент вирішив присікти цю практику.

«Вимога посадовою особою органу державної влади або місцевого самоврядування проставити відбиток печатки підприємства на документах, які ним надаються, або відмова приймати зазначені документи у зв’язку з відсутністю відбитку печатки тягне за собою штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – передбачено проектом змін до Кодексу про адміністративні правопорушення.

ПРОТЕ:

Усе викладене торкнеться тільки відносин бізнесу з державою. Між собою підприємства зможуть самі вирішувати питання про доцільність використання ними печаток.