• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ЕКСПОРТ ДО ЄС: ЯК ВИДАЄТЬСЯ СЕРТИФІКАТ EUR.1?

04.02.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У листі № 47656/7/99-99-25-02-03-17 ДФС надала рекомендації щодо оформлення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 до країн ЄС, який підтверджує статус преференційного походження товару.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Митні органи держав – членів ЄС та України повинні надавати один одному через Європейську комісію зразки відбитків печаток, що використовуються в їх митних службах для видачі сертифікатів з перевезення товару EUR.1, та адреси митних органів, які відповідають за перевірку цих сертифікатів і декларацій, інвойсів. Аналогічні вимоги містяться в угодах про вільну торгівлю, укладених Україною з країнами ЄАВТ та Чорногорією.

Сертифікати завіряються виключно наданими до ДФС зразками відбитків печаток посадових осіб митниць.

Сертифікат видається безкоштовно на одну партію товарів, яка експортується, уповноваженою на це посадовою особою митниці під час здійснення/гарантування або після експорту товару.

Для видачі сертифіката експортер або його уповноважена особа повинна подати митниці такі документи:

– заяву, що містить декларацію експортера для видачі сертифіката;

– заповнені електронну копію сертифіката та оригінал бланка сертифіката (у разі наявності його в експортера);

– документи, що підтверджують преференційне походження товарів з України, зазначених у сертифікаті, під час першого їх постачання до країн ЄС або в разі зміни умов технологічного процесу виробництва товару.

Сертифікат видається якнайшвидше, але не пізніше 3 робочих днів з наступного дня після реєстрації заяви в митниці. При видачі сертифіката під час здійснення експорту дата видачі сертифіката має бути не пізнішою за дату митної декларації на експорт.

Заяву для видачі сертифіката можна подати до здійснення експорту, але в цьому випадку експортер повинен гарантувати експорт товарів з України.

ПРОТЕ:

У разі нездійснення експорту товарів виданий сертифікат анулюється митницею.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН