• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ЕЛЕКТРОННА ЗВІТНІСТЬ: РОЗ’ЯСНЕНО НЮАНСИ ПОДАННЯ ДО ДФС ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ

20.01.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Державна фіскальна служба в листі № 168/6/99-99-11-02-02-15роз’яснила деякі особливості подання до ДФС електронних документів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Порядок електронного документообігу між платниками податків і контролюючими органами щодо подання податкових документів в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису регламентується Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (далі – Інструкція).

Розділом I Інструкції визначено, що подання податкових документів в електронному вигляді – подання податкових документів до органів ДФС у визначеному для документообігу порядку за умови включення платника податків до системи подання податкових документів в електронному вигляді.

Платник податків здійснює формування і подання податкових документів в електронному вигляді на підставі укладеного з контролюючим органом договору про визнання електронних документів.

Порядок складання податкової декларації та подання її до контролюючих органів визначені статтями 48 і 49 Податкового кодексу.

У разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 і 48.4 ст. 48 ПК, контролюючий орган надає платнику податківписьмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.

Складання податкових накладних в електронному вигляді та їх реєстрація в ЄРПН передбачені ст. 201 ПК і Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі – Порядок).

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПК, якщо надіслані податкові накладні та розрахунки коригування сформовані з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 ст. 201 і п. 192.1 ст. 192 ПК, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді в текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Перелік причин відмови у прийнятті податкової накладної до реєстрації в ЄРПН визначений п. 9 Порядку.

ПРОТЕ:

Слід зазначити, що контролюючий орган має право розірвати договір про визнання електронних документів в односторонньому порядку у випадках, визначених у п. 4 розділу 6 додатка 1 до Інструкції. Інших підстав для розірвання такого договору в односторонньому порядку контролюючими органами не передбачено.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН