• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ФОНД СОЦСТРАХУ РОЗ’ЯСНИВ, ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗРАХОВУВАТИ РОЗМІР ДОПОМОГИ ДЛЯ ПОРОДІЛЬ

04.04.2017

rody-posle-eko-2Допомога по вагітності та пологах виплачується за весь період відпустки жінки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після них. У разі ускладнень під час пологів або народження двох і більше дітей відпустка після пологів може бути продовжена до 70 календарних днів.

Розмір допомоги становить 100% середньої заробітної плати й не залежить від страхового стажу. При цьому сума допомоги по вагітності та пологах не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ і не може бути меншою за розмір МЗП, встановленої на момент настання страхового випадку.

Таким чином, під час розрахунку суми допомоги по вагітності та пологах необхідно враховувати, що:

– середньоденна зарплата розраховується виходячи з фактичних виплат;

– фактична середньоденна зарплата порівнюється із середньоденною зарплатою, обчисленою з розміру МЗП, встановленої в місяці настання страхового випадку;

– у разі перевищення середньоденною зарплатою, обчисленою з МЗП, розміру фактичної середньоденної зарплати подальший розрахунок страхових виплат виконується із середньоденної зарплати, обчисленої з МЗП.

Механізм розрахунку допомоги по вагітності та пологах роз’яснений у листі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 21 березня 2017 року № 2.4-38-479.

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН