• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ЗМІНЕНО ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ операцій з депозитними сертифікатами НБУ

26.09.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національний банк України прибрав можливість проведення операцій з депозитними сертифікатами НБУ шляхом участі в торгах, які проводяться на біржі. Таке рішення прийнято з урахуванням рекомендацій НКЦПФР та ґрунтується на тому, що депозитні сертифікати НБУ є одним із стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи, який є борговим зобов’язанням центрального банку, а отже, не відноситься ані до цінних паперів, ані до фінансових інструментів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Як зазначає НБУ, таке рішення не матиме негативних наслідків для інвестиційних можливостей банків. З початку року зацікавленість банків у біржовій торгівлі депозитними сертифікатами НБУ суттєво послабшала з огляду на поступове зниження облікової ставки.

Водночас у банків залишається можливість укладати угоди з депозитними сертифікатами НБУ на позабіржовому ринку, що наразі є більш розповсюдженим, ніж угоди, укладені на біржовому ринку.

ПРОТЕ:

Ощадний (депозитний) сертифікат у теорії фінансового ринку та в українському законодавстві чітко визначений як цінний папір. Тому, можливо, виходячи з економічної сутності, відповідний інструмент НБУ треба назвати якось інакше, щоб уникнути термінологічної плутанини.

На основі матеріалів: Ліга.Закон