• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ЯК ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ ВІД ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ?

24.01.2017

1862Визначено механізм складання, подання та опрацювання запитів на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Держгеокадастр і його територіальні органи.

Інформація надається за запитами фізосіб, юросіб та об’єднань громадян, у тому числі за запитами на отримання публічної інформації в формі відкритих даних.

Запит може бути поданий незалежно від того, стосується ця інформація особисто чи ні, без пояснення причини його подання.

Запит подається на вибір: в усній або письмовій формі під час особистого прийому чи шляхом надсилання поштою, телефаксом, електронною поштою або по телефону (на вибір запитувача).

Письмовий запит подається в довільній формі, але повинен містити:

– ПІБ (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти, номер засобу зв’язку (якщо є);
– загальний опис інформації або вид, назву, реквізити або зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
– підпис і дату.

Запит можна також подати, заповнивши форму на сайті Держгеокадастру.

Відповідь надається запитувачу способом, зазначеним ним, не пізніше 5 робочих днів з дня реєстрації такого запиту.

Якщо запит стосується інформації, необхідної для захисту життя або свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, які сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається не пізніше 48 годин з моменту реєстрації запиту.

Строк розгляду запиту, який стосується надання великого обсягу інформації або вимагає пошуку інформації серед значної кількості даних, може бути подовжений керівництвом Держгеокадастру або його територіального органу до 20 робочих днів.

Новий Порядок складання, подання та опрацювання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи, затверджений наказом Мінагрополітики від 20 грудня 2016 року № 556. Також затверджені форми для подання таких запитів.

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН