ЯК РОЗГЛЯДАТИ ПОХІДНІ ПОЗОВИ? ВГСУ дав перші роз’яснення
ПРАВОВА ПОДІЯ:
Вищий господарський суд України в листі від 25 квітня 2016 року № 01-06/1474/16 роз’яснив, як застосовувати Закон № 289-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів», який набирає чинності 1 травня.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
У господарському судочинстві вводиться нова категорія справ – спори між господарським товариством та його посадовою особою (в тому числі посадовою особою, повноваження якої припинено) про відшкодування збитків, завданих такою посадовою особою товариству її діями (бездіяльністю).
Позивачем у таких справах є господарське товариство, в інтересах якого подано позов про відшкодування збитків. Подати позовну заяву від імені господарського товариства, а також заяву про представництво позивача може учасник (акціонер) цього товариства, якому сукупно належить 10 і більше відсотків статутного капіталу (простих акцій) товариства. Ці особи матимуть статус представника відповідного товариства і можуть здійснювати представництво товариства особисто (фізособа) або через свої органи (юрособа), а також через інших своїх представників.
Відповідачем є посадова особа, до якої висунуто позовну вимогу про відшкодування збитків. Відповідно, в цій категорії справ зазначена посадова особа не має права представляти товариство і призначати представника для участі у справі від імені господарського товариства.
ПРОТЕ:
Дуже радує те, що перші рекомендації судам надано ДО того, як абсолютно новий для українського права інститут почав діяти. Це дає надію на те, що плутанини під час розгляду перших позовів буде менше.
на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН