• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ПОДАТКОВІ ЗМІНИ: ПАРЛАМЕНТ ПРИЙНЯВ ПОПРАВКИ НА 2016 РІК

25.12.2015

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада 24 грудня ухвалила Закон про внесення змін до Податковий кодекс і деякі законодавчі акти відносно забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році (урядовий законопроект № 3688).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Відносно ПДВ передбачено вдосконалення порядку відшкодування з бюджету, введення офіційної публікації інформації про відшкодування, два види реєстрів (для тих, у кого об’єми експорту перевищують 40%, і для інших експортерів – з 1 лютого 2016 року). У адмініструванні ПДВ вводиться система захисту добросовісного платника від несвоєчасної реєстрації податкових накладних/коригувань і забезпечення виправлення помилок контрагентами : передбачена можливість подачі скарг платником податків на контрагентів з наступною його перевіркою контролюючим органом впродовж 15 днів і накладенням штрафів за несвоєчасну реєстрацію і не виправлення помилок в податкових накладних.

Для упрощенки передбачається: зменшення для платників 3 групи річного об’єму доходу з 20 млн грн. до 5 млн грн.; збільшення ставок для платників 3 групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ), з 4 до 5% (для неплатників ПДВ); підвищення в 1,8 разу ставок єдиного податку для 4 групи платників (с/г підприємств), відміна на 2016 рік застосування коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи.

Передбачається встановлення єдиної базової ставки ПДФО у розмірі 18% (замість двох діючих ставок 15% і 20%); для дивідендів залишається ставка у розмірі 5%. Заплановано звільнення від оподаткування сум, що пробачили (анулюваних) кредитором по іпотечних кредитах в іноземній валюті.

Що стосується акцизів, передбачена зміна ставок на тютюнові вироби, тютюн, передбачається збільшити ставки на спирт і спиртні напої, вводиться ставка акцизного податку на слабоалкогольні напої. Планується введення системи електронного адміністрування реалізації палива.

Змінами до Закону про ЄСВ передбачається встановлення єдиної ставки ЄСВ у розмірі 22%; підвищення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат; відміна ЄСВ із заробітної плати (доходу) працівників (фізичних осіб).

Також визначаються особливості податку на прибуток підприємств, податку на нерухоме майно, транспортного податку, екологічного податку, земельного податку, рентної плати за користування надрами для здобичі корисних викопних та ін.

Закон набуває чинності з дня набуття чинності Закону про Державний бюджет України на 2016 рік, окрім окремих положень.

ПРОТЕ:

Закон ухвалений з урахуванням поправок. Точний текст Закону буде відомий після його підписання Президентом.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН