• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ПОДАТКОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ-РІШЕННЯ: МІНФІН ОНОВИВ ПОРЯДОК ВИСУВАННЯ ВИМОГ ДО ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

10.02.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Мінфін наказом від 28 грудня 2015 року № 1204 оновив Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Податкове повідомлення-рішення складається контролюючим органом за кожним окремим податком, збором разом із штрафними санкціями, а також за кожним штрафом та пенею за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДФС.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов’язання, зменшення (збільшення) суми податкових зобов’язань та/або податкового кредиту, та/або бюджетного відшкодування ПДВ, та/або зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток чи від’ємного значення суми ПДВ, штрафів і пені із зазначенням дати та номера декларації (уточнюючого розрахунку), звіту за відповідний звітний період, щодо якого провадиться розрахунок.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим платнику податків – юрособі, якщо воно передане посадовій особі такого платника податків під розписку чи надіслане листом із повідомленням про вручення.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим платнику податків – фізособі, якщо воно вручене особисто такій фізособі чи її законному представнику або надіслане на адресу місця проживання чи останнього відомого місцезнаходження такої фізособи з повідомленням про вручення.

ПРОТЕ:

Як і раніше, вважається, що платник податку отримав податкове повідомлення-рішення, у разі якщо воно було надіслане поштою, незалежно від реального вручення документа.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН