• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

НОВА ДЕКЛАРАЦІЯ: ДЛЯ СПРОЩЕННЯ ОБСЯГ ДЕКЛАРАЦІЇ ЗМЕНШЕНО З 2 АРКУШІВ ДО 1

16.12.2015

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДФС повідомляє, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 2 жовтня 2015 року під № 859.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Для зручності фізосіб у новій декларації об’єднано звітність з ПДФО та військового збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року фізособи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізосіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору в одній податковій звітності. При цьому подання жодної додаткової звітності не передбачено.

Для спрощення та скорочення часу для заповнення обсяг декларації зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.

Тепер додатки заповнюються тільки у випадках застосування особливого розрахунку оподатковуваного доходу в разі:

– отримання доходів від 2-х і більше податкових агентів;

– операцій з інвестиційними активами;

– отримання іноземних доходів;

– провадження підприємницької та незалежної профдіяльності.

Значна кількість інформації, яка раніше відображалася в додатках, тепер вноситься до самої декларації. Це стосується, зокрема, інформації про уповноважену особу.

Фізособи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку, раніше заповнювали декларацію та додаток, у якому зазначали реквізити всіх первинних документів щодо понесених витрат. Тепер такі фізособи заповнюють лише декларацію, у якій відображають загальну суму понесених витрат і суму податку до повернення.

Відомості з відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в декларації без заповнення додатка та переліку відчуженого майна.

Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду), також без заповнення додатка відображається в декларації.

Крім того, якщо за результатами перерахунку податку з доходів, отриманих від 2-х і більше податкових агентів, у випадках, передбачених законодавством, виникає від’ємне значення, платник податку за результатами 2015 року має право задекларувати суму ПДФО до повернення з бюджету.

Одним із нововведень є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка провадить незалежну профдіяльність, або підприємець, котрий перебуває на загальній системі.

ПРОТЕ:

Нагадуємо, що за результатами 2015 року фізособи-підприємці, які перебувають на загальній системі, подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року, у якій разом із доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи.

Громадяни та особи, які провадять незалежну профдіяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 1 травня 2016 року. Оскільки 1 травня 2016 року припадає на вихідний день, згідно з нормами податкового законодавства останній день подання декларації про майновий стан і доходи переноситься на перший робочий день, тобто 3 травня 2016 року.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН