ДОПОМОГА З БЕЗРОБІТТЯ ПОНОВЛЕНОМУ СУДОМ ПРАЦІВНИКУ СТЯГУЄТЬСЯ У ГОСПОДАРСЬКОМУ ПРОЦЕСІ
Частиною 4 статті 35 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному в разі поновлення його на роботі за рішенням суду утримується з роботодавця.
Тому спір про стягнення зазначених сум не є публічно-правовим, адже він виник за участю суб’єкта владних повноважень, який у спірних правовідносинах не здійснює владні управлінські функції.
Подібні справи не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Позов, предметом якого є стягнення з особи незаконно виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття та вартості наданих соціальних послуг безробітному в разі його поновлення на роботі за рішенням суду, підлягає розгляду господарським судом.
Такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 21 грудня 2016 року у справі № 21-2735а16 (813/2964/14) за позовом Центру зайнятості до львівського аеропорту про стягнення виплаченого працівнику забезпечення та вартості надання соціальних послуг з безробіття у зв’язку з поновленням на роботі за рішенням суду.
За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН