• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

УРЯД ПОГОДИВСЯ СКАСУВАТИ ТРУДОВІ КНИЖКИ

17.11.2015

Мінекономрозвитку повідомило, що Уряд 11 листопада подав до Верховної Ради України проект Закону, який скасовує необхідність подальшого ведення трудових книжок.

«Трудові книжки, як документи, що засвідчують попередню трудову діяльність, залишаться у людей. Вони зможуть і далі використовувати їх для підтвердження трудового стажу», – сказав Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус.

З моменту набрання чинності цим Законом – 1 липня наступного року – інформація більше не буде дублюватися одночасно і на папері, і в електронній формі, а збиратиметься лише в базі даних Пенсійного фонду.

З 2004 року нарахування пенсій здійснюється лише на підставі даних Пенсійного фонду. Там вже є дані про те, коли, ким і де людину було прийнято та звільнено з роботи, а також якою на цих робочих місцях була її заробітна плата. Відповідно, після затвердження законопроекту, база ПФУ лише розшириться графами, які містяться зараз у трудовій книжці.

«Фактично ми переводимо трудові книжки в електронний вигляд. Там інформація не загубиться і не пропаде. Будь-яка людина може замовити витяг з бази даних для своїх цілей, звернеться до Пенсійного фонду і отримає його безкоштовно», – запевнив Айварас Абромавичус.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН