• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ПРИ ПЕРЕДАЧІ БУДИНКУ НА БАЛАНС ОСББ ПОДАТОК НЕ СПЛАЧУЄТЬСЯ

13.01.2017

123При передачі об’єкта житлового комплексу з балансу комунального підприємства в оперативне управління ОСББ для його утримання та експлуатації без переходу права власності на об’єкт до ОСББ різниці для коригування фінансового результату до оподаткування на прибуток у комунального підприємства не виникають.

Згідно із Законом «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» ОСББ – юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їх власного майна та управління, утримання й використання спільного майна. Управління багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління.

Відповідно до Закону «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будівель і споруд – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно із законом. Керуючий – особа, яка за договором з власником або балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд та забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону й умов договору.

Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд встановлено, що управління будинком – дії, спрямовані на забезпечення стійкого функціонування будинку та прибудинкової території відповідно до їх цільового призначення і збереження їх споживчих якостей, а також на організацію забезпечення потреби мешканців будинку в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків та правил. Функції з управління будинком і забезпечення його належної експлуатації власники, співвласники або за їх дорученням балансоутримувач здійснюють самостійно або через особу, яка за договором з власником або балансоутримувачем здійснює управління будинком.

Це роз’яснено в листі ДФС від 29 грудня 2016 року № 28479/6/99-99-15-02-02-15.

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН