• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ ПОВІРЯТИМУТЬ НА МІСЦІ, БЕЗ ДЕМОНТАЖУ

15.02.2017

schetchik-na-vodu-1024x576Лічильники холодної і гарячої води можна буде повіряти на місці експлуатації, а не в спеціальній лабораторії.

Персонал, відповідальний за виконання робіт з повірки лічильників, повинен мати професійну підготовку в галузі метрології, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого бакалавра, бакалавра, магістра за інженерно-технічними спеціальностями і досвід роботи не менше 1 року.

Зовнішній огляд лічильників проводять візуально. Результати вважаються задовільними, якщо під час зовнішнього огляду встановлено:

– наявність пломб, установлених під час повірки, і пломб, установлених під час монтажу на місці експлуатації, у місцях пломбування, що визначені експлуатаційною документацією лічильника;

– відсутність зовнішніх пошкоджень лічильника;

– відсутність дефектів та запотівання відлікового пристрою, що ускладнюють зчитування показань лічильника;

– відсутність дефектів, що ускладнюють зчитування маркування лічильника;

– наявність чіткого зображення написів на відліковому пристрої лічильника;

– наявність стрілки на корпусі лічильника, яка вказує напрямок потоку води;

– правильність установлення лічильника (стрілка на корпусі лічильника повинна співпадати з напрямком потоку води в гідравлічній системі, у якій змонтовано лічильник).

Після візуального огляду здійснюється перевірка працездатності лічильника і визначається його метрологічна характеристика.

Результати вимірювань і розрахунків вносять до електронного протоколу повірки.

Позитивні результати повірки лічильника підтверджуються свідоцтвом про повірку. Якщо в ході повірки лічильник визнано таким, що не відповідає встановленим нормам, оформлюється довідка про його непридатність.

Нова Методика повірки затверджена наказом Мінекономрозвитку від 23 грудня 2016 року № 2129 і поширюється на лічильники води з механічним відліковим пристроєм номінальних діаметрів DN10, DN15, DN20.

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН