• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

СПІЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ: РОЗ’ЯСНЕНО НЮАНСИ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БЕЗ СТВОРЕННЯ ЮРОСОБИ

01.02.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Оскільки розділ III «Податок на прибуток підприємств» ПК не містить положень щодо окремого обліку результатів спільної діяльності без створення юрособи, починаючи з 01.01.2015 уповноважений учасник – оператор, який діє в рамках договору про спільну діяльність, не є окремим платником податку на прибуток підприємства. Такого висновку дійшла ДФС у листі № 1382/10/28-10-06-11.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно з п. 1 ст. 1130 ЦК за договорами про спільну діяльність сторони (учасники) зобов’язуються спільно діяти без створення юрособи для досягнення певної мети, яка не суперечить закону.

Ведення бухобліку спільного майна учасників може бути доручене ними одному з учасників.

Прибуток, отриманий учасниками договору простого товариства в результаті їх спільної діяльності, розподіляється пропорційно до вартості вкладів учасників у загальне майно, якщо інше не встановлено договором простого товариства або іншою домовленістю учасників.

Оператор спільної діяльності зобов’язаний складати окремий баланс, звіт про фінансові результати, а також форми, які потрібні учасникам спільної діяльності без створення юрособи для складання власної фінансової звітності з урахуванням результатів спільної діяльності, своєї частки в активах та зобов’язаннях.

Законом від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесені зміни до Податкового кодексу в частині оподаткування податком на прибуток підприємств. Зокрема, починаючи з 1 січня 2015 року ПК не встановлює особливого порядку оподаткування спільної діяльності на території України без створення юрособи.

ПРОТЕ:

Таким чином, подавати звітність до ДФС наразі зобов’язані всі учасники спільної діяльності. Ця зміна може дещо зменшити привабливість такого виду організації бізнесу для потенційних інвесторів.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН