• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ТРУДОВИЙ КОДЕКС: проект документа прийнято парламентом за основу

06.11.2015

ПРАВОВА ПОДІЯ:

5 листопада Верховна Рада прийняла за основу проект Трудового кодексу України (допрацьований законопроект № 1658, ініціатори – В. Гройсман, Л. Денісова, М. Папієв, С. Кубів).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Проект Трудового кодексу складається з дев’яти книг (368 статей), а також прикінцевих і перехідних положень. До проекту повністю інкорпоровані норми законів «Про оплату праці», «Про відпустки» і частково Закону «Про охорону праці».

Законопроект, зокрема, передбачає запровадження виключно письмових трудових договорів, які буде заборонено змінювати без згоди працівника. Роботодавцеві не можна буде змінювати зарплату в односторонньому порядку, також буде збільшено доплати за роботу в нічний час, за понаднормову працю, вихідну допомогу.

Проект також збільшує мінімальний строк відпустки з 24 до 28 днів.

Норми проекту спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до Європейської соціальної хартії (переглянутої) та інших міжнародно-правових актів, конвенцій і рекомендацій Міжнародної організації праці.

ПРОТЕ:

До другого читання проект ТК допрацьовуватимуть, у тому числі із залученням профспілок, громадських організацій, експертів.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН