• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (063) 155-17-53
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ПОВЕРНЕННЯ ПДВ: ДФС розповіла про порядок та умови повернення

27.10.2015

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Державна фіскальна служба роз’яснила, що платник ПДВ має право повернути з електронного на поточний рахунок суму надмірно зарахованих коштів, якщо вона перевищує суму ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Відповідно до п. 200-1.6 ст. 200-1 Податкового кодексу у разі якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість сума коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку платника ПДВ перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник ПДВ має право подати в контролюючий орган у складі такої податкової декларації з ПДВ заяву, згідно з якою такі кошти підлягають перерахуванню:

а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов’язань з ПДВ;

б) або на поточний рахунок такого платника ПДВ, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з ПДВ та суму узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ.

У випадку якщо у платника ПДВ за результатами звітного періоду на електронному рахунку є надмірно зараховані кошти й платник ПДВ виявив бажання перерахувати такі кошти на власний поточний рахунок, то такий платник зобов’язаний заповнити й подати у складі податкової декларації з ПДВ додаток 4 (Д4).

На суму ПДВ, яка відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку до бюджету або на поточний рахунок платника, зменшується значення суми податку, обчисленої за формулою відповідно до п. 200-1.3 ст. 200-1 ПК шляхом зменшення на таку суму показника (загальної суми поповнення електронного рахунку в СЕА з поточного рахунку платника).

ПРОТЕ:

Таким чином, вилучення частини суми ПДВ з рахунку в системі адміністрування означає надалі зниження суми дозволених до реєстрації податкових накладних.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН