• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

УКРАЇНА ПОДАЛА ПОЗОВ ПРОТИ РФ ДО МІЖНАРОДНОГО СУДУ ООН

17.01.2017

StopRussianAggressionУкраїна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму та дискримінації протягом її незаконної агресії проти України.

Україна стверджує, що РФ порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним озброєним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України (збиття літака малайзійських авіаліній MH17, обстріли житлових районів Маріуполя і Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса недалеко від Волновахи, вибух під час мирного зібрання в Харкові тощо).

Крім того, Україна стверджує, що РФ порушує Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь в кампанії дискримінації неросійських громад, що проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, співтовариств етнічних український і кримських татар (заборона діяльності Меджлісу, вбивства, самовільні обшуки, затримання, спроби припинити мовлення ЗМІ, обмеження на викладання української та кримськотатарської мови тощо).

Україна просить ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку Російської Федерації протягом розгляду справи судом по суті.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що врегулювати існуючі спори шляхом переговорів Україна намагалася протягом більше двох років, але РФ не бажає припинити свої порушення міжнародного права.

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН