• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ЗМЕНШЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ: ДФС РОЗПОВІЛА ПРО ЗМЕНШЕННЯ ПДВ НА ПІДСТАВІ РОЗРАХУНКУ КОРИГУВАННЯ

19.01.2016

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Державна фіскальна служба в листі № 1057/10/28-10-06-11 розповіла про зменшення суми податкових зобов’язань з ПДВ на підставі розрахунку коригування до податкової накладної.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно з п. 192.1 статті 192 ПК, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та одержувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, і зареєстрованого в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг в податковій накладній, виданій їх одержувачу платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

– постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних і вартісних показників у результаті не змінює суму компенсації;

– одержувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування одержувачу. При цьому постачальник товарів або послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН одержувачем.

У разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податкові зобов’язання постачальника (продавця) і податковий кредит одержувача (покупця) підлягають коригуванню на підставі складеного і зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування. Оскільки розрахунок коригування складений в одному податковому періоді, а зареєстрований в іншому (в межах встановленого пунктом 201.10 статті 201 НК 15-денного терміну), то на підставі такого розрахунку коригування постачальник зменшує податкові зобов’язання у податковій звітності, яка подається за результатами звітного періоду, в якому складений такий розрахунок коригування.

ПРОТЕ:

Таким чином, при поданні розрахунку коригування в наступному місяці податковий кредит за попередні місяці не переглядається.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН