• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

СПРОЩУЄТЬСЯ ДОЗВІЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ БУДІВНИЦТВА

18.01.2017

AF2RJYkTСкасовується визначення категорії складності об’єктів будівництва, і оцінювати об’єкт будуть тільки за класами наслідку – незначний, середній та значний.

Також буде змінено процедуру реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів із середнім і значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт і сертифіката, відповідно, а об’єктів з незначними класами наслідків (відповідальності) – на підставі повідомлення.

Це передбачено Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності» (законопроект № 4733-1), який прийнятий Верховною Радою 17 січня.

Раніше експерти заявляли, що такий повідомний принцип охопить більше 80% усіх будівництв у країні. Очікується, що це гарантуватиме законність будівництва, зменшить кількість будівельних афер, захистить інтереси інвесторів.

Крім того, Законом визначений вичерпний перелік умов, що надаються як початкові дані для проектування об’єктів будівництва.

Чинне законодавство ділить об’єкти будівництва трьох класів наслідків на п’ять категорій складності та встановлює різний порядок оформлення дозвільної документації.

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН