• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

У НАЦПОЛІЦІЇ РОЗПОВІЛИ ЯКІ ЗМІНИ ПЛАНУЮТЬСЯ У РАМКАХ «ПРЕЗУМПЦІЇ ПРАВОТИ ПОЛІЦЕЙСЬКОГО»

04.10.2016

Голова Нацполіції Хатія Деканоідзе уточнила, які зміни готуються до законодавства, наголосивши, що внесені зміни будуть захищати в першу чергу громадян України.

«Так звана «презумпція правоти поліцейського» не буде окремим законодавчим актом чи окремим законом. У жодному разі ніхто не повинен подумати, що за допомогою розширення і уточнення прав поліцейських ми намагаємось нівелювати норми Конституції про презумпцію невинуватості. Це будуть зміни-уточнення в декількох законах», – наголосила Хатія Деканоідзе.

Ці уточнення планують внести до КпАП, Закону «Про дорожній рух» та Закон «Про Національну поліцію», вони стосуватимуться заборони виходу водія із автомобіля під час зупинки поліцейським транспортного засобу, а також порядку пред’явлення водіями власних документів.

Хатія Деканоідзе повідомила, що дуже важливим є запровадження норми про посилення відповідальності за самовільне залишення місця ДТП, а також зміни підстав для тимчасового затримання транспортного засобу. Також планується введення змін щодо порядку огляду автомобіля, тобто запровадження норми, яка б надала дозвіл поліцейським на огляд автомобіля (його багажного відділення та салону).

Буде змінено норму щодо проведення перевірки водія транспортного засобу на предмет алкогольного чи наркотичного сп’яніння без участі свідків.

На основі матеріалів: Ліга.Закон