• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ВСУ НЕ БАЧИТЬ ПІДСТАВ ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО КСУ З ПРИВОДУ ЗВІЛЬНЕНИХ У ВІДПУСТЦІ МІЛІЦІОНЕРІВ

31.10.2016

policiyaПленум Верховного Суду України на засіданні 31 жовтня прийшов до висновку про відсутність підстав для звернення до Конституційного Суду України щодо відповідності окремих положень пунктів 8 і 11 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про Національну поліції» ч. 1 ст. 8 та ч. 3 ст. 22 Конституції. Нормами Закону передбачено, що працівники міліції вважаються попередженими про наступне вивільнення за скороченням штатів з дня опублікування Закону, а також те, що перебування працівників міліції на лікарняному або у відпустці не є перешкодою для їх звільнення зі служби в ОВС.

Підставою для розгляду цього питання на Пленумі стала ухвала одного з апеляційних судів, який зупинив провадження у справі та звернувся до ВСУ.

Пленум визнав аргументи апеляційного суду непереконливими, зазначивши, що правове регулювання питання звільнення працівників, які перебувають на публичній службі, а також матерів, які перебувають у соціальній відпустці по догляду за дитиною, закріплено як на конституційному рівні, так і належним чином врегульовано на законодавчому рівні. Крім того, системний аналіз практики застосування судами зазначеного питання свідчить, що судами різних рівнів неодноразово вирішувалися справи із подібною фабулою.

На основі матеріалів: Ліга.Закон