• +38 (067) 814-66-39
    • +38 (095) 601-35-55
Legalitas regnorum fundamentum — Законність – основа держави

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ПОДАТКОВУ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЮ ЗАРЕЄСТРОВАНО В ПАРЛАМЕНТІ

02.11.2015

Ліберальна податкова реформа, про необхідність проведення якої так наполегливо говорить бізнес, здається, стала трохи ближчою.

26 жовтня в Парламенті зареєстровано законопроект № 3357 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації», який покликаний доволі радикально знизити ставки базових податків і зборів та змінити відносини платників податків з фіскальними органами.

Достеменно відомо, що це той самий законопроект, підготовлений Комітетом ВР з питань податкової та митної політики, концепція якого вже широко презентувалася бізнес-спільноті.

Нагадаємо, вона передбачає:

  • зміну ідеології оподаткування прибутку – за ставкою 15 % (замість нинішніх 18 %) оподатковуватиметься розподілений прибуток у формі дивідендів і прирівняних до них платежів;
  • зниження ставки ПДВ до 15 % з одночасним скасуванням всіх пільг і збереженням СЕА ПДВ як адміністративного компенсатора;
  • зниження ПДФО до 10 % (замість 15/20 %) та ЄСВ у частині нарахувань до 20 % (замість нинішніх 33,2-49,7 %), з одночасним скасуванням утримань ЄСВ із зарплати за ставками 2,6-6,1 %;
  • збереження єдиного податку, але з обмеженням граничного доходу на 3 групі до 5 млн. грн.;
  • зведення ролі ДФСУ до сервісної служби, не уповноваженої проводити перевірки, і створення окремої Служби фінансової розслідувань.

Конкуруючий законопроект від Мінфіну, який вже прозвали «все по 20», ще не представлено на суд громадськості. Але вже зараз можна прогнозувати непростий процес голосування, оскільки Уряд, очевидно, жорстко лобіюватиме саме свій проект. Але й депутати відступати наміру не мають.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН